Torf

Almar, Sizin için ithal etmiş olduğu Torf çeşitlerini birçok alanlarda yüksek verim elde etmek için kullanabilirsiniz..

1- Fide Üretimi
2-Çiçek Üretimi
3- Çimlendirme
4-Mantar Üretimi
5- Toprak ıslahı
6- Kompost
5- Çiftlik ve kümes hayvanları için yataklar


Torf Çeşitlerimiz


1- İnce Fraksiyon elenmiş Torf çeşitlerimiz.
Küçük fraksiyon tohumların ekilmesi, saksılarda çeşitli sebze ve çiçeklerin yetiştirilmesi ve ayrıca çeşitli substratların üretimi için idealdir.

00-05mm00-07mm00-10mm


2-Orta fraksiyon elenmiş Torf çeşitlerimiz
Orta kısım en popüler ve evrensel kısımdır. Substrat üretmek için kullanırlar. Küçük ve orta fraksiyonların karışımı, iç ve dış mekan saksılarında, seralarda ve aynı zamanda toprak için iyileştirme olarak çeşitli bitki ve sebzeleri yetiştirirken yaygın olarak kullanılır.

0-20mm0-40mm
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 0-40mm.jpg

3- Büyük Freksiyon elenmiş torf çeşitlerimiz
Gözenekleri oldukça fazladır. Mükemmel hava geçirgenliğine, su emici ve drenaj özelliklerine sahiptir. Bu fraksiyonlar, yüksek kaliteli substratların üretimi için bir temel olarak kullanılır. Ayrıca büyük tencere, meyve bitkileri, iğne yapraklı ağaçlar, süs bitkileri ve büyük asılı tencere için kullanılır. Ayrıca güllerin, çalıların ve diğer süs bitkilerinin malçlanması ve ağaç dikimi için popülerdir.

05-20mm10-30mm20-40mm
Block 05-20mm Block 10-30mmBlock 20-40mm

4- Kara Torf
Çoğunlukla siyah torf substrat üretimi için bir bileşen olarak kullanılır.

Brown 0-6mmBrown 0-20mmBrown 6-20mm
Black 0-10mmBlack 0-20mmBlack 0-40mm

5- Lif Torf
Elyaf, alt tabaka üretiminde kullanılabilecek en iyi katkı maddelerinden biridir. Ayrıca lif toprağı daha hafif yapar ve hava dolaşımını iyileştirir.

Lif TorfOdunsu lif Torf

6-Blok Turf
çeşitli turba yosunları ve diğer elementlerin preslenmiş bir karışımıdır. Turba tabakasını kesmek için özel bir teknoloji yardımıyla çıkarılır ve daha sonra sahada güneş ve rüzgar ile kurutulur.
Daha iyi bir yapı elde etmek için kışın dışarıda bırakır, istifler ve donmasına izin verir. Çeşitli substrat ve toprak katkı maddelerinin imalatında bileşenlerden biri olarak kullanılır. Kullanımdan önce, blok turba özel bir değirmen ile ezilir ve uygun fraksiyonlara dağıtılır. Bu turba türünden, diğer turba türlerinde gözlenmeyen mükemmel bir yapıya sahip ürünler elde etmek mümkündür.

ANALİZ DEĞERLERİ